Орбітрек чи еліпсоїд – це біговий тренажер, головна особливість якого – еліптична траєкторія переміщення ніг. При цьому ці кардіотренажери оснащені рукоятками, які дозволяють підключати до тренування також руки. Це відмінне обладнання для фітнесу, що допомагає схуднути, зміцнити м'язи та розвинути витривалість.
При правильному використанні орбітреку можна навантажити майже всі групи м'язів. Це головна відмінність еліпсоїда від іншого популярного кардіотренажера – бігової доріжки. Також орбітреки не надають ударних навантажень на суглоби, що дуже важливо для людей похилого віку та тих, хто відновлюється після травм. Ми розповімо, як правильно вибрати еліптичний тренажер орбітрек, щоб він був максимально корисним та зручним.
Принцип роботи орбітрека
Сьогодні ринок кардіотренажерів пропонує орбітреки з трьома типами навантаження:
- Механічні. У цих тренажерах навантаження створюється з допомогою взаємодії потужного маховика і ременя. Змінюючи у бік натяг ременя, можна підвищити опір. Це прості та надійні орбітреки з доступною ціною. З їх мінусів варто відзначити високий рівень шуму і не надто плавний перебіг педалей.
- Магнітні. Орбітреки з таким механізмом використовують для створення навантаження магніт постійний. Він гальмує обертання маховика, тому користувачеві потрібно докладати зусиль. У цій конструкції відсутнє тертя між маховиком та магнітом, тому кардіотренажер працює дуже тихо. Магнітні орбітреки довговічні та мають плавний хід. На жаль, вони не можуть запропонувати точного регулювання навантаження, оскільки використовують примітивний дискретний перемикач.
- Електромагнітні. Орбітреки цього теж використовують у роботі магніти, але управління здійснюється електронікою. Електромагнітні еліпсоїди пропонують найширший вибір режимів та тренувальних програм, плавний хід та безшумність. Саме цей принцип роботи використовується у професійних орбітреках, які можна зустріти у будь-якому фітнес-клубі. Із недоліків цього обладнання можна назвати лише високу вартість.
Розташування маховика
За розташуванням маховика орбітреки ділять на задньопривідні та передньопривідні. Еліпсоїди із заднім приводом – бюджетний варіант, який добре підходить для домашніх тренувань. Вони мають невеликі габарити і часто складні. Але задній привід має два серйозні недоліки - велика відстань між педалями, що збільшує навантаження на суглоби і короткий, але при цьому високий крок. Їх не можна рекомендувати тим, у кого проблеми із суглобами та зв'язками. Також вони погано підходять для людей понад 180 см.
Передньопривідні орбітреки – це напівпрофесійне чи професійне обладнання для кардіо. У цих тренажерах маховик винесено вперед, а траєкторія руху педалей максимально широка. Через це тренажери такого типу мають солідні габарити і, відповідно, вагу. Ціна передньопривідних орбітреків набагато вища, але тренажер виправдовує будь-які витрати. Вони підходять для людей будь-якого зростання та рівня фізичної підготовки, пропонують великий вибір налаштувань та програм та обладнуються безліччю цікавих опцій.
На що слід звертати увагу при виборі?
Одним із найважливіших критеріїв вибору орбітрека є маса тіла користувача. Виробники не дарма вказують у технічних характеристиках цей параметр. Тренажери для фітнесу, розраховані на великих користувачів з вагою понад 130 кг, виготовляються на базі посиленої рами з сталевого сталевого сталевого профілю. Також пристосований під великі навантаження та механізм орбітреку.
Ще один важливий момент – інтенсивність експлуатації тренажера. Якщо ви вирішили купити орбітрек для дому, щоб проводити тренування по 1 – 3 години на день, то можна сміливо купувати апарат домашнього класу. Але якщо тренажер для кардіо буде експлуатуватися інтенсивно і різними користувачами, варто звернути увагу на напівпрофесійні або професійні моделі. Для комерційного використання у фітнес-клубі, спортзалі готелю чи будинку відпочинку підходять лише професійні орбітреки. Термін служби цих тренажерів при екстремальному використанні в режимі 7/24 обчислюється роками.
Якщо ви вибираєте орбітрек і не можете визначитись, то вам завжди допоможуть в інтернет-магазині CARDIOZONA. Наші фахівці підберуть для вас найкращий варіант, з урахуванням умов експлуатації, вимог до функціональності та бюджету. У нас можливі купівля, оплата частинами та кредит на дуже вигідних умовах. Ми пропонуємо купити орбітреки в Україні з доставкою, офіційною гарантією та повноцінним сервісним обслуговуванням.