Полотно бігової доріжки: як воно влаштоване, і яким має бути його розмір?
Кожен, хто хоч раз бачив бігову доріжку, знає, що її полотно – це нескінченна, закільцьована стрічка. Більше просунуті користувачі кардіотренажеров додадуть, що полотно бігової доріжки натягнуте між валами, що забезпечують її рух. На цьому знання про цю важливу деталь тренажера, швидше за все, буде вичерпано. Але насправді полотно – це складний виріб, який може мати різну конструкцію, призначення та властивості. Про це ми сьогодні й поговоримо.
Почнемо з того, які якості має бігове полотно бігової доріжки. Насамперед – це міцність. При використанні тренажера ця його частина зазнає колосальних механічних навантажень і так відбувається багато годин щодня. Також полотно має добре чинити опір стирання. Контакт з м'якою підошвою кросівок тільки на перший погляд здається щадним. Насправді будь-який майстер сервісного центру покаже вам стрічку, протерту до дірок!
Є й інші якості, менш очевидні, наприклад, стійкість до розтягування, хороша зчіплюваність із взуттям, хімічна безпека, естетичний зовнішній вигляд та багато інших. Всі ці властивості полотну бігової доріжки забезпечують матеріали та технології, що застосовуються під час її виготовлення.
Як виготовляють полотна бігових доріжок?
При виробництві полотен застосовують спеціальні стрічки, випущені для цього. Спроба замінити матеріал на будь-який інший, наприклад, транспортерну стрічку, призведе до зниження ресурсу як самої деталі, так і основних вузлів тренажера для кардіо: валів, приводного ременя, електромотора та електроніки. Спортивні стрічки мають багатошарову конструкцію.
Їх основа – це тканина з ниток бавовни та поліестеру. Саме він забезпечує стійкість до навантажень та розтягування. Верхній шар – полівінілхлорид. Він виконує захисну функцію, оберігаючи основу від тертя з підошвами користувачів. Також саме покриття гарантує зчеплення із взуттям. З'єднання шарів відбувається під впливом температури, яка з'єднує їх у єдине ціле. Поверхня полотна може бути рифленою та гладкою. Звичайно ж, рифлені краще.
При з'єднанні полотна бігової доріжки можуть використовуватися два методи:
- Прямий шов;
- З'єднання зигзагом (косий шов).
Так як прямий шов не розрахований на високі навантаження, його використовують при створенні полотен для недорогих домашніх бігових доріжок. Косий шов передбачає велику протяжність лінії з'єднання та інший розподіл сил. Бігові полотна такого типу є максимально міцними на розрив. Також з'єднання зигзагом знижує шум при роботі кардіотренажера. Справа в тому, що через вали шов проходить під кутом і не створює вібрацій. Бігові полотна, з'єднані зигзагом, коштують дорожче, ніж із прямим швом.
Розміри полотен бігових доріжок
Товщина стрічки бігової доріжки може становити від 15 до 3 мм. Товста завжди краща, тому що вона не тільки надійніша, але і надає додатковий амортизуючий вплив. При цьому не вдасться використовувати полотна на власний розсуд. Якщо матеріал товщий за 2,5 мм, то виріб можна використовувати тільки з валами діаметром від 30 мм і вище.
Ширина та довжина бігового полотна відіграють величезну роль в ефективності та комфорті тренувань. Варто врахувати, що зазвичай під довжиною мають на увазі не повну довжину шва, а тільки габарит верхньої частини, по якій біжить атлет. Домашні бігові доріжки оснащують скромними полотнами розміром від 980х340 мм. Цього зазвичай недостатньо для повноцінного використання тренажера людьми, зростання яких вище за середнє.
Більшість бігових доріжок домашнього та напівпрофесійного сегмента одержують полотна розміром 1200х400. Їх вже можуть використовувати навіть ті, чий ріс досягає до 190 см. Але вищим користувачам цього все одно може бути мало. Тому є ще й негласний стандарт 1450х450 мм. Професійні кардіотренажери зазвичай розраховані на полотна 1520х550 мм. Це універсальне рішення, що підходить всім.
Інтернет-магазин CARDIOZONA.COM пропонує купити в Україні бігові доріжки будь-якого типу з біговим полотном різного розміру. У каталозі на нашому сайті широко представлені кардіотренажери від таких відомих брендів як Adidas, FitLogic, Vigor, NordicTrack, Reebok, Spirit… У нас доступна покупка оплата частинами - розстрочка кредит від ПриватБанку і Монобанку. Все обладнання для фітнесу забезпечується офіційною гарантією та сервісом на території України.