Орбітреки - це еліптичні тренажери! Всім відомо, що люди можуть мати різну довжину кроку. Залежить вона як від зростання, так і від інших анатомічних особливостей, таких як довжина ніг та рухливість суглобів. Тому при виборі орбітрека, довжина кроку враховується в першу чергу. Що це за характеристика та як її вибрати правильно?

Довжина кроку еліптичного тренажера: що це за величина?

Спочатку слід розібратися, що таке довжина кроку орбітрека. Під цим поняттям мають на увазі відстань, яка проходить педаль від початкової точки траєкторії руху до кінцевої. Це дуже важливий параметр, від якого залежить те, наскільки правильно працюватимуть у процесі тренування суглоби, зв'язки та м'язи. Від правильного вибору довжини кроку залежить і безпека занять на тренажері, оскільки при неправильно вибраній характеристиці підвищується ймовірність розтягувань та травм зв'язок.

Деякі також зауважують, що на одному орбітреку їм працювати легко та зручно, а на іншому тренування супроводжується дискомфортом та передчасною втомою. Найчастіше винна у цьому саме неправильно обрана довжина кроку.

Виробники неспроможні випускати еліпсоїди, з урахуванням індивідуальних особливостей кожного користувача. Але вони роблять все, щоб якнайточніше адаптувати тренажери до потреб користувачів. Домашні орбітреки найчастіше мають усереднену довжину кроку 42 - 45 см. Вона розрахована на людей середнього зросту та звичайної статури. При цьому невисоким і навпаки рослим людям така довжина не підходить. Буде вона й надто великою для літніх та тих, чиї можливості обмежені через стан здоров'я.

Досвідченим шляхом вчені біомеханіки встановили оптимальну довжину кроку на орбітреку для атлетів з різним зростанням та рівнем фізичної підготовки:

  • До 36 см для людей невисокого зросту, користувачів похилого віку та тих, хто проходить курс реабілітації;
  • Від 39 до 42 см для тих, чиє зростання вважається середнім, 160 – 180 см;
  • Від 45 до 55 см для високих користувачів вище 180 см.

Враховуючи ці характеристики, можна точно підібрати «свій» біговий кардіотренажер орбітрек, тренування з яким будуть ефективними та комфортними.

Орбітреки зі змінною довжиною кроку

Але порада щодо вибору довжини кроку підходить лише у випадку, якщо обладнання для кардіо вибирається для конкретної людини. А як бути, якщо тренажером користується сім'я, де є дорослі різного зросту та діти? А що робити, якщо потрібені комерційні орбітреки для фітнес клубу, з яким щодня тренуються десятки людей з різною статурою та запитами?

Для таких випадків багато відомих брендів випускають орбітреки з регульованою довжиною кроку. Такий апарат кожен може швидко та точно налаштувати під себе. Виробники використовують у різних моделях різні технології регулювання. У одних переміщення педалей на потрібну позицію виконують механічним способом, вручну. Але є еліпсоїди, в яких регулювання здійснюється через вбудований комп'ютер. Атлету потрібно просто виставити потрібну довжину на консолі за допомогою кнопок або сенсорної панелі. Зазвичай такі регулювання пропонують професійні орбітреки, ціна в Україні яких вища за домашніх. Але їхня універсальність, надійність і безліч корисних опцій варті того, щоб вкласти в них гроші.

Інтернет-магазин кардіотренажерів CARDIOZONA.COM пропонує купити орбітреки для дому та комерційного застосування від відомих світових брендів. У нас в каталозі є як обладнання з фіксованою довжиною кроку, так і з різними способами, що регулюються. У нас можливі купівля, оплата частинами та кредит на дуже вигідних умовах. Усі тренажери забезпечуються офіційною гарантією та сервісним обслуговуванням на території України.