Гребні тренажери та їх види
Гребні тренажери – це просте, ефективне та компактне обладнання для фітнесу, популярне у залах усього світу. Перші моделі цих апаратів створювалися спеціально для професійних веслярів, щоб ті могли підтримувати форму поза сезоном. Але дуже скоро «сухе веслування» стало популярним у атлетів і просто тих, хто стежить за своєю фігурою. У цьому немає нічого дивного, адже тренування з гребним тренажером задіє понад 80% м'язів тіла. Крім цього, активно працюють серцево-судинна та дихальна системи. Сьогодні випускають кілька видів симуляторів веслування, кожен з яких добрий по-своєму.
Влаштування гребного тренажера
Всі тренажери для веслування, що випускаються сьогодні, мають схожу базову конструкцію. В її основі лежить міцна рама з направляючою, якою переміщається сидіння. Залежно від типу тренажера передачі навантаження користувача використовуються трос, з'єднаний з маховиком чи важелі, поєднані з гідравлічними циліндрами. Робота на тренажері точно симулює реальну веслування, при цьому користувач може самостійно вибирати стиль та темп рухів.
Більшість сучасних гребних тренажерів укомплектовано електронними модулями. На їх дисплеях відображається інформація про хід тренування: швидкість, час, дистанція, спалені калорії і якщо апарат оснащений датчиками серцевого ритму, то частота пульсу. Професійні гребні тренажери також можуть пропонувати додаткові можливості, наприклад, передачу даних бездротового зв'язку на мобільний пристрій зі спеціальним фітнес-додатком.
Два види тяги у гребному тренажері
Представлені у продажу симулятори веслування поділяються на кшталт тяги на дві групи: зі скандинавської та центральної. Гребні тренажери зі скандинавською тягою мають важелі, якими атлет здійснює рухи, аналогічні веслуванню. Гідравлічні поршні чинять опір, змушуючи людину докладати зусиль. Такий тип тренажерів наголошує на опрацюванні м'язів спини. Завдяки максимально наближеним до справжнього веслування рухам, це обладнання користується попитом у професійних спортсменів, які займаються академічним веслуванням. Ці тренажери для фітнесу досить вимогливі до техніки користувача.
Веслувальні тренажери з центральною тягою менш точно відтворюють веслування, але тренуватися на них значно простіше. Їхня робоча частина - це трос з поперечною рукояттю, з'єднаний з маховиком. Робота на цьому тренажері нагадує потяг блоку до пояса. У ході тренування навантаження поширюються рівномірно на всі задіяні групи м'язів. Тренажери для веслування з такою тягою висувають мінімум вимог до координації рухів. Тому вони підходять абсолютно всім.
Види навантажень
Гребні тренажери за способом створення навантаження поділяються на такі види:
- Аеродинамічні. В основі їх роботи лежить маховик із лопатями. Зусилля створюється завдяки тиску потоку повітря, а ступінь навантаження регулюється повітряним дроселем.
- Механічні. Опір зусиллям атлета утворюють гідроциліндри, з'єднані з важелями. Змінюючи цей опір, можна регулювати навантаження.
- Магнітні. Такі кардіотренажери використовують потужний маховик, обертання якого стримують потужні магніти. Наближаючи та видаляючи від маховика ці магніти, можна вибирати величину навантаження.
- Електромагнітні. Найбільш технологічні апарати, що потребують підключення до мережі. Вони також використовують магніти, але їх вплив на маховик відбувається під керуванням електрики.
Інтернет-магазин кардіотренажерів CARDIOZONA.COM – це місце, де можна придбати професійні та домашні гребні тренажери від провідних світових марення. Пропонується купівля, оплата частинами або кредит на вигідних умовах. Ми пропонуємо купити гребний тренажер в Україні з офіційною гарантією та сервісним обслуговуванням.